• Wizyta w Teatrze Śląskim 🎭

• We wtorek 18.10.2022r. grupa uczniów z klas 4a, 4d, 3d, 2e wraz z wychowawcami, dołączyła do wyjazdu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Teatralno - Literackie i pojechała do Katowic, do Teatru Śląskiego, na spektakl pt.:"Potop" w reżyserii J. Roszkowskiego. To nowe, oryginalne spojrzenie na powieść H. Sienkiewicza i historię Polski. Okazuje się kolejny raz, że klasykę można odczytywać na wielu poziomach, jest ciągle aktualna, a nasze wady narodowe... "trwają". Mieliśmy wieczór pełen emocji, bo na scenie trumny i krew, jednocześnie miłość i humor, a to wszystko przeplatane współczesnymi piosenkami. Opiekunowie: R. Kubańska, J. Krzemień, I. Kucyper, E. Kowalczyk, M. Woźniczka. Dziękujemy:)

• Dzień Edukacji Narodowej

• W Dniu Edukacji Narodowej Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzę, by trwali w pozytywnym zapaleniu ujawniając niewyczerpane pokłady możliwości, nie wymagając zmiany baterii, nie czerpiąc prądu, świecąc przykładem i błyskiem w oku. Mając taką Drużynę jako dyrektor Szkoły mam świeczki w oczach z dumy i radości...

• Sandomierz - wycieczka krajoznawcza 🚌

• 6 października przedstawiciele klas 1b ,1d, oraz 3d i 3b pod przewodnictwem Pana Jarosława Gałki wraz z opiekunami, wyruszyli na wycieczkę do jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast – Sandomierza. Miasto położone jest na siedmiu wzgórzach, na styku dwóch krain geograficznych: Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej i Kotliny Sandomierskiej. Mieliśmy okazję zwiedzić Bazylikę Katedralną z XIV w. bogato zdobioną z pięknymi freskami bizantyjsko-ruskimi, Bramę Opatowską na szczycie której jest taras widokowy, z którego podziwialiśmy wspaniałą panoramę Sandomierza. Ciekawostką była wystawa eksponatów użyczonych przez Muzeum w Stawisku dot. pamiątek związanych z Jarosławem Iwaszkiewiczem.

• Rajd integracyjny 😊

• 28 i 29 września kolejne grupy pierwszoklasistów wyruszyły pieszo na zamek w Rabsztynie. We środę w rajdzie integracyjnym udział wzięły klasy 1c i 1e, a we czwartek 1a,1b oraz 1mw2 - wszystkie z wychowawcami i opiekunami. Na miejscu, w przepięknej zamkowej scenerii, w promieniach jesiennego słońca, zwiedzaliśmy okolicę, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a potem przy ognisku smażyliśmy kiełbaski. Było naprawdę wspaniale!